Yageo 9T12062A4420DBHFT
9T12062A4420DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4420DBHFT
Brief Description
RES SMD 442 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4420DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4420DBHFT
QUANTITY
9T12062A4420DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4420DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4420DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)442
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4420DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4420DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4420DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4420DBHFT
IC SRAM 4.5MBIT 133MHZ 256CABGA datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 200MA 4.2 OHM SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 100W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
GEN PURPOSE WHEEL 12X2X5" 6S SFN datasheet.pdf
SWITCH ROCKER SP3T 5A 120V datasheet.pdf
FIXED IND 47UH 110MA 2.5 OHM SMD datasheet.pdf
MICRO 15C S 8" RBW NI datasheet.pdf
8POS,TAB 1.6X0.6,TAB HSG,ASSY datasheet.pdf