Yageo 9T12062A45R3DAHFT
9T12062A45R3DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A45R3DAHFT
Brief Description
RES SMD 45.3 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A45R3DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A45R3DAHFT
QUANTITY
9T12062A45R3DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A45R3DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A45R3DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)45.3
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A45R3DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A45R3DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A45R3DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A45R3DAHFT
RES 3.9K OHM 1/4W 5% AXIAL datasheet.pdf
CTRLR TEMP SSR 480V 25A AC OUT datasheet.pdf
CIR BRKR THRM 12A 240VAC 28VDC datasheet.pdf
Connector Header 30 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
RES SMD 6.34K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 28 Circuit 0.438" (11.12mm) datasheet.pdf
RES SMD 102K OHM 0.1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 20V 1A SOD123 datasheet.pdf
CONN HOOD TOP ENTRY SZE6 M32 datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.33 UF 5% 400 VDC RADI datasheet.pdf