Yageo 9T12062A4703CAHFT
9T12062A4703CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4703CAHFT
Brief Description
RES SMD 470K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4703CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4703CAHFT
QUANTITY
9T12062A4703CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4703CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4703CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)470k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4703CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4703CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4703CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4703CAHFT
TRANSF 200K CT/1K CT AUDIO datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 1.75KB OTP 18SOIC datasheet.pdf
IC CHARGE PUMP HV SYNTH 16-TSSOP datasheet.pdf
RES SMD 412K OHM 0.1% 0.4W 2010 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 800V 2A TO-263 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 100W datasheet.pdf
RES 8.06K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 330UF 20% 100V RADIAL datasheet.pdf
RES 9.1K OHM 1.75W 5% AXIAL datasheet.pdf