Yageo 9T12062A4750CAHFT
9T12062A4750CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4750CAHFT
Brief Description
RES SMD 475 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4750CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4750CAHFT
QUANTITY
9T12062A4750CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4750CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4750CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)475
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4750CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4750CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4750CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4750CAHFT
BOX ALUM BLACK 4.74"L X 3.15"W datasheet.pdf
RES SMD 5.11KOHM 0.02% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CIR BRKR SOLID STATE 10A 24VDC datasheet.pdf
RES 261K OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN HSG RCPT JAM NUT 5POS PIN datasheet.pdf
08+08 DIL VERT PIN HDR datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
FIXED IND 430NH 860MA 170 MOHM datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS .100" datasheet.pdf
IC STEREO CODEC 32BIT 32QFN datasheet.pdf
BEVEL 2.00MM datasheet.pdf