Yageo 9T12062A4752FBHFT
9T12062A4752FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4752FBHFT
Brief Description
RES SMD 47.5K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4752FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4752FBHFT
QUANTITY
9T12062A4752FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4752FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4752FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)47.5k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4752FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4752FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4752FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4752FBHFT
FIXED IND 47UH 3A 50 MOHM TH datasheet.pdf
CONN HEADR 9POS R/A KEY-XXX TIN datasheet.pdf
IC REG CTRLR DUAL OUT 16SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .125 EXTEND datasheet.pdf
UPGRADE C COMPILER SPEC EDITION datasheet.pdf
IC MCU 16BIT FLASH PG-LQFP-144 datasheet.pdf
CONV DC/DC 3W 12VIN +/-15VOUT datasheet.pdf
CAP FILM 0.033UF 5% 250VDC RAD datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 25V RADIAL datasheet.pdf
KRIMPING DIE (ATP-M-475-I1) datasheet.pdf
RES 124 OHM 3W 1% WW AXIAL datasheet.pdf
CONN EDGECARD .100" 26POS THRUHL datasheet.pdf