Yageo 9T12062A4873CAHFT
9T12062A4873CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4873CAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 487K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4873CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A4873CAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A4873CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4873CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4873CAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)487k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4873CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4873CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4873CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4873CAHFT
CAP THIN FILM 2.3PF 25V 0402 datasheet.pdf
Connector Receptacle USB TypeB 2.0 4 Position Through Hole, Right Angle, Horizontal datasheet.pdf
FIXED IND 22UH 11A 14 MOHM TH datasheet.pdf
Crystal 14.7456MHz 30ppm 18pF 80 Ohm -40°C - 85°C Surface Mount 2-SMD datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ12 PG36 datasheet.pdf
CONN PLUG 8POS W/SKT INLINE datasheet.pdf
SWITCH PLATE E-STOPE OPEN/CLOSE datasheet.pdf
LED MT SR VERT X 0.670" 5MM 3LD datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
CAP ALUM 22000UF 20% 16V SNAP datasheet.pdf