Yageo 9T12062A48R7BAHFT
9T12062A48R7BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A48R7BAHFT
Brief Description
RES SMD 48.7 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A48R7BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A48R7BAHFT
QUANTITY
9T12062A48R7BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A48R7BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A48R7BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)48.7
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A48R7BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A48R7BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A48R7BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A48R7BAHFT
RES 499 OHM 1/2W .5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 39POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
RES SMD 3K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount, Through Hole, Right Angle Solder datasheet.pdf
FIXED IND 1NH 1.36A 45 MOHM SMD datasheet.pdf
RES 150 OHM 1.5W 0.1% AXIAL datasheet.pdf
BERGSTIK datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X15MM XCUT T766 datasheet.pdf
N JACK RFI CAP NO CHAIN datasheet.pdf
SAFETY LIGHT CURTAIN datasheet.pdf
CAP FILM 0.075UF 5% 250VDC AXIAL datasheet.pdf