Yageo 9T12062A4992BBHFT
9T12062A4992BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A4992BBHFT
Brief Description
RES SMD 49.9K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A4992BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A4992BBHFT
QUANTITY
9T12062A4992BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A4992BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A4992BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)49.9k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A4992BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A4992BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A4992BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A4992BBHFT
CAP CER 680PF 50V X7R 0402 datasheet.pdf
TRANS NPN 60V 0.5A SC70-3 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 14POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
RES SMD 34.8 OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BOARD EVAL 2.5V-3.3V ADJ OUTPUT datasheet.pdf
TAPE POLYESTER 249X254MM datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 8POS FEED-THRU PIN datasheet.pdf
IC PWM CTLR CURR MODE SOT23-6 datasheet.pdf
HEATSINK 50X50X10MM XCUT T412 datasheet.pdf
1016 TB SP CL INTERLACE datasheet.pdf
PWR PIN DIN FORMAT datasheet.pdf
CAP FILM 0.11UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf