Yageo 9T12062A5100CAHFT
9T12062A5100CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5100CAHFT
Brief Description
RES SMD 510 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5100CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5100CAHFT
QUANTITY
9T12062A5100CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5100CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5100CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)510
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5100CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5100CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5100CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5100CAHFT
CONN EDGECARD 60POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
CAP TANT 6.8UF 25V 10% RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 28V 75W datasheet.pdf
IC PWR DIST SW USB 2CH 8SO datasheet.pdf
FFC 0.50 TYPE D 6 CKTS LGT 152 datasheet.pdf
IC OPAMP DIFF 700MHZ 12TQFN datasheet.pdf
GKZ KEYS FUNNEL KEY FOR GKN datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 200W datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 51 OHM 16SOIC datasheet.pdf
68UF 25V 5X11 datasheet.pdf