Yageo 9T12062A5102FBHFT
9T12062A5102FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5102FBHFT
Brief Description
RES SMD 51K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5102FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5102FBHFT
QUANTITY
9T12062A5102FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5102FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5102FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5102FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5102FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5102FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5102FBHFT
JUMPER-H9991TR/1853BL/H9991TR 4" datasheet.pdf
FIXED IND 810NH 14.3A 2.5 MOHM datasheet.pdf
CAP ALUM 2200UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
CAP ALUM 180UF 20% 50V RADIAL datasheet.pdf
CAP CER 220PF 25V X7R 0201 datasheet.pdf
IC FLASH 16GBIT TSOP datasheet.pdf
HEATSINK 36.83X57.6X11.43MM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS WALL MNT SKT datasheet.pdf
POT 1K OHM 1/2W CARBON LINEAR datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X25MM 12VDC datasheet.pdf