Yageo 9T12062A51R0CAHFT
9T12062A51R0CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A51R0CAHFT
Brief Description
RES SMD 51 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A51R0CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A51R0CAHFT
QUANTITY
9T12062A51R0CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A51R0CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A51R0CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A51R0CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A51R0CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A51R0CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A51R0CAHFT
CABLE USB A-A MALE 2.0 VERS datasheet.pdf
IC FPGA 144 I/O 256FTBGA datasheet.pdf
TVS DIODE 260VWM 416.7VC AXIAL datasheet.pdf
IC XDCP 256-TAP 10KOHM 8-MSOP datasheet.pdf
CONN HSG RCPT 9POS JAM NUT PINS datasheet.pdf
CONN HEADER 10POS R/A .100 GOLD datasheet.pdf
MODULE DDR3 SDRAM 4GB MINIDIMM datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 15V 3W datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X30MM R-TAB datasheet.pdf
CARRIAGE datasheet.pdf
IC AMP ISOL 100KHZ VDE 8DIPGW datasheet.pdf