Yageo 9T12062A51R1FBHFT
9T12062A51R1FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A51R1FBHFT
Brief Description
RES SMD 51.1 OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A51R1FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A51R1FBHFT
QUANTITY
9T12062A51R1FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A51R1FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A51R1FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)51.1
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A51R1FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A51R1FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A51R1FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A51R1FBHFT
IDC CABLE - MKR40K/MC40G/MCE40K datasheet.pdf
CONN SPRING CONT 02 POS .177 SMD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 44POS .100 EYELET datasheet.pdf
SSD 128GB SCSI datasheet.pdf
RES SMD 17.2KOHM 0.01% 1/4W 0805 datasheet.pdf
BOX STEEL GRAY 6"L X 4"W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 150W datasheet.pdf
COMPRESSION SPRING datasheet.pdf
DIODE ZENER 36V 5W SMBJ datasheet.pdf
IC OSC CLOCK QD FREQ 10CLCC datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 40V 1A DO220AA datasheet.pdf