Yageo 9T12062A5230CAHFT
9T12062A5230CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5230CAHFT
Brief Description
RES SMD 523 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5230CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5230CAHFT
QUANTITY
9T12062A5230CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5230CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5230CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)523
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5230CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5230CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5230CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5230CAHFT
RES SMD 634 OHM 0.25% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BATTERY PACK NIMH 10.8V 700MAH datasheet.pdf
IC CPLD 72MC 10NS 48CSP datasheet.pdf
CONN HEADER 36POS .100" DL GOLD datasheet.pdf
RES SMD 287 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IP CORE 10GB ETH MAC ECP2 CONF datasheet.pdf
Connector Receptacle 26 Position 0.079" (2.00mm) Gold Surface Mount datasheet.pdf
Connector Receptacle 4 Position 0.100" (2.54mm) Gold Through Hole, Right Angle datasheet.pdf
OB BTS BRS FT 5 ASY datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE DPDT 10A 125V datasheet.pdf
TERM BLOCK datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 5TSOP datasheet.pdf