Yageo 9T12062A5361BAHFT
9T12062A5361BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5361BAHFT
Brief Description
RES SMD 5.36K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5361BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5361BAHFT
QUANTITY
9T12062A5361BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5361BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5361BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.36k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5361BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5361BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5361BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5361BAHFT
RES SMD 3.9K OHM 0.1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
IGBT MODULE DUAL BUCK CHOP SP3 datasheet.pdf
RES 158 OHM 3/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
BOARD L6562A 18W SGL LED DRIVER datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS JAM NUT W/PINS datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 1/0 AWG BLACK 500' datasheet.pdf
RES 500 OHM 0.3W 0.01% RADIAL datasheet.pdf
DIN-SIGNAL M060MS-3 0C1-2-2+C datasheet.pdf
CONN TERM BLOCK datasheet.pdf
CONN EDGECARD 70POS .100" datasheet.pdf
DIODE FRED 20V 200V D2PAK datasheet.pdf