Yageo 9T12062A53R6BBHFT
9T12062A53R6BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A53R6BBHFT
Brief Description
RES SMD 53.6 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A53R6BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A53R6BBHFT
QUANTITY
9T12062A53R6BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A53R6BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A53R6BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A53R6BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A53R6BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A53R6BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A53R6BBHFT
RES SMD 5.36M OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB OTP 28SOIC datasheet.pdf
IC EEPROM 2KBIT 1MHZ 8MSOP datasheet.pdf
FUSE 7.5A 125V ALARM IND NORM datasheet.pdf
D-Sub Connector Plug, Male Pins 50 Position Panel Mount Crimp datasheet.pdf
IC MMIC AMP HBT 1.6W SOT-89 datasheet.pdf
DIODE ZENER 7.5V 2W SMBJ datasheet.pdf
E32-LD11 WITH 5M CABLE datasheet.pdf
TERM BLOCK INSERTION BRIDGE datasheet.pdf
IC ANALOG SWITCH SPDT 28SOIC datasheet.pdf
MICRO 15C S 18" WHT JACKS datasheet.pdf