Bourns Inc. TBU-CA065-200-WH
TBU-CA065-200-WH picture photo
Mfg. Part Number
TBU-CA065-200-WH
Manufacturer
Product Category
Surge Suppression ICs
Brief Description
SURGE SUPP TBU 200MA 650VIMP SMD
Datasheet Download
TBU-CA065-200-WH.pdf
Availability of TBU-CA065-200-WH
QUANTITY
TBU-CA065-200-WH Order Process
Ship out your order
Specifications of TBU-CA065-200-WH
Internal Part NumberEIS-TBU-CA065-200-WH
ConditionNew & Unused, Original Sealed
RoHS InformationTBU-CA Series Material Declaration
PCN Assembly/OriginTBU,TCS High-Speed Protectors Silicon Site Dec/2013
Standard Package3,000
Category Circuit Protection
FamilySurge Suppression ICs
SeriesTBU®
PackagingTape & Reel (TR)
Voltage - Working300V
Voltage - Clamping650V
TechnologyMixed Technology
Power (Watts)-
Number of Circuits1
ApplicationsGeneral Purpose
Package / CaseSMD 6.50mm x 4.00mm
Supplier Device PackageSMD
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)TBU-CA065-200-WH
Related LinksTBU-CA06, TBU-CA065-200-WH Datasheet, Bourns Inc. Distributor
TBU-CA065-200-WH Details Description
Related parts for TBU-CA065-200-WH
TAPE CONFORMAL COAT MASK 2"X72YD datasheet.pdf
CONN HEADER 8POS .156 R/A TIN datasheet.pdf
IC EXPND AND-ORINV GATE 14-TSSOP datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 50V X7R 1812 datasheet.pdf
IC TXRX 16BIT LATCHED 56-TSSOP datasheet.pdf
TIE 14.5 INCH 40LB BLACK datasheet.pdf
LED CREE XBD BRD STAR COLOR datasheet.pdf
SENSOR/ACTUATOR CABLE 4POS datasheet.pdf
DIODE ZENER 15V 500MW DO35 datasheet.pdf
CONN H4 FEMALE 4MM2 datasheet.pdf
ADAPTER X/F 7MM/SC 11GHZ datasheet.pdf