Yageo 9T12062A53R6DAHFT
9T12062A53R6DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A53R6DAHFT
Brief Description
RES SMD 53.6 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A53R6DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A53R6DAHFT
QUANTITY
9T12062A53R6DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A53R6DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A53R6DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)53.6
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A53R6DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A53R6DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A53R6DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A53R6DAHFT
RES 10 OHM 5W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 11.5K OHM 1% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN HEADER 26POS .100" STACKER datasheet.pdf
CONN HEADER .100" SNGL STR 23POS datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.5V 150W datasheet.pdf
DIODE SCHOTTKY 650V 2.5A TO257 datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
OUTSIDE CORNER FITTING NON ADJUS datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 3 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP CER 4.7UF 16V X7R 0805 datasheet.pdf