Yageo 9T12062A5600DAHFT
9T12062A5600DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5600DAHFT
Brief Description
RES SMD 560 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5600DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5600DAHFT
QUANTITY
9T12062A5600DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5600DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5600DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)560
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5600DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5600DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5600DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5600DAHFT
CONN EDGECARD 20POS R/A .156 datasheet.pdf
LED XLAMP WARM WHITE 2SMD datasheet.pdf
KIT DEV TEST EZRADIO SI4021 TX datasheet.pdf
IC OPAMP GP 8MHZ RRO 14SOIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5V 50W datasheet.pdf
RES 4.12K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN STRAIN RELIEF 20POS datasheet.pdf
RES SMD 16.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
BCZ 3.81/09/180LR SN GN BX datasheet.pdf
CONN RCPT 30POS 1.0MM R/A SMD datasheet.pdf
RES SMD 56K OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf