Yageo 9T12062A5602BAHFT
9T12062A5602BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5602BAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 56K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5602BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5602BAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A5602BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5602BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5602BAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5602BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5602BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5602BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5602BAHFT
SHELF NON VENTILATED SLIDING datasheet.pdf
TERM FORK SHORT LOCK 22-18AWG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 DIP SLD datasheet.pdf
IC VOLT MONITOR SNGL 8-DFN datasheet.pdf
IC TXRX RS485 FULL DUPLEX 14SOIC datasheet.pdf
BUZZ PIEZO CIRC 42.85MM PANEL datasheet.pdf
IC SRAM 8KBIT 20NS 64TQFP datasheet.pdf
LED OSLON WARM WHITE 3500K 2SMD datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 13.8V 25W datasheet.pdf
RES 768 OHM 1/8W .5% AXIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 1500UF 20% 250V SNAP datasheet.pdf