Yageo 9T12062A5620CAHFT
9T12062A5620CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5620CAHFT
Brief Description
RES SMD 562 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5620CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5620CAHFT
QUANTITY
9T12062A5620CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5620CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5620CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)562
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5620CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5620CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5620CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5620CAHFT
CONN EDGECARD 130PS DIP .100 SLD datasheet.pdf
OSC VCXO 250.000MHZ LVDS SMD datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 28KB FLASH 28SSOP datasheet.pdf
FIXED IND 1MH 50MA 26.4 OHM SMD datasheet.pdf
RES 178 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONDUCTOR PUNCH datasheet.pdf
NIC66H21A AA CONN ASSY datasheet.pdf
CONN HEADER SINGLE 10POS .392" datasheet.pdf
SUPERLAG RENEW. 175/600 datasheet.pdf
2200UF 63V 18X31,5 datasheet.pdf