Yageo 9T12062A5622BBHFT
9T12062A5622BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5622BBHFT
Brief Description
RES SMD 56.2K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5622BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5622BBHFT
QUANTITY
9T12062A5622BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5622BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5622BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)56.2k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5622BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5622BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5622BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5622BBHFT
CONN HEADER .100 SNGL STR 29POS datasheet.pdf
CONN EDGECARD 200PS R/A .050 SLD datasheet.pdf
RES MO 1W 3.9K OHM 5% AXIAL datasheet.pdf
CONN PLUG 14 POS STRAIGHT W/PINS datasheet.pdf
FIXED IND 3.5UH 9.2A 13.5 MOHM datasheet.pdf
RES 100K OHM 2% 1/4W AXIAL datasheet.pdf
SWITCH SNAP ACTION datasheet.pdf
CAP CER 470PF X7R RADIAL datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM R-TAB T766 datasheet.pdf
M12 X 1.0 STRAIGHT PLUG PIGT SHL datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 10POS PIN datasheet.pdf
3300UF 63V 30X25 datasheet.pdf