Yageo 9T12062A5760DBHFT
9T12062A5760DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5760DBHFT
Brief Description
RES SMD 576 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5760DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A5760DBHFT
QUANTITY
9T12062A5760DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5760DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5760DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)576
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5760DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5760DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5760DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5760DBHFT
LIGHT PIPE 2.8MM 3POS RA SMD datasheet.pdf
RES SMD 13 OHM 0.1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
RES 210K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES CHAS MNT 5 OHM 5% 100W datasheet.pdf
IC REG DUAL SYNC 3A BUCK 24TSSOP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 150W datasheet.pdf
RAILROAD KRIMPTITE HD datasheet.pdf
CIRCUIT BREAKER MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
HEATSINK 30X30X30MM R-TAB T412 datasheet.pdf
RES SMD 2.87 OHM 1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
CAP FILM 150NF 10% 440VAC AXIAL datasheet.pdf