Yageo 9T12062A5762DAHFT
9T12062A5762DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5762DAHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 57.6K OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5762DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5762DAHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A5762DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5762DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5762DAHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6k
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5762DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5762DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5762DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5762DAHFT
IC REG LDO 3.3V/2.85V 6TMLF datasheet.pdf
IC OPAMP JFET 2.7MHZ 14DIP datasheet.pdf
CONN PLUG 7POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 15POS 3.81MM datasheet.pdf
CAP CER 10PF 400VAC NP0 RADIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SP12T datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 3A 125V datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X15MM R-TAB datasheet.pdf
CAP FILM 6.8UF 5% 100VDC RAD datasheet.pdf