Susumu RG3216P-3000-B-T1
RG3216P-3000-B-T1 picture photo
Mfg. Part Number
RG3216P-3000-B-T1
Brief Description
RES SMD 300 OHM 0.1% 1/4W 1206
Datasheet Download
RG3216P-3000-B-T1.pdf
Availability of RG3216P-3000-B-T1
QUANTITY
RG3216P-3000-B-T1 Order Process
Ship out your order
Specifications of RG3216P-3000-B-T1
Internal Part NumberEIS-RG3216P-3000-B-T1
RoHS InformationCert of RoHS Compliance
Featured ProductRG Series - Thin Film Chip Resistors
EDA / CAD ModelsDownload from Accelerated Designs
Standard Package1,000
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)300
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.25W, 1/4W
CompositionThin Film
FeaturesAutomotive AEC-Q200
Temperature Coefficient±25ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.126" L x 0.063" W (3.20mm x 1.60mm)
Height0.020" (0.50mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)RG3216P-3000-B-T1
Related LinksRG3216P-, RG3216P-3000-B-T1 Datasheet, Susumu Distributor
RG3216P-3000-B-T1 Details Description
Related parts for RG3216P-3000-B-T1
CONN EDGECARD 48POS DIP .156 SLD datasheet.pdf
IC PRIORITY ENCODER 8BIT 16-SOIC datasheet.pdf
TRANS PNP 12V 4A SOT23F-3 datasheet.pdf
CONN RECEPT 2MM 3POS 24-28AWG datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V datasheet.pdf
RES 20.5K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CAP CER 0.047UF 630V X7R 1210 datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS STRGHT W/PINS datasheet.pdf