Yageo 9T12062A57R6BBHFT
9T12062A57R6BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A57R6BBHFT
Brief Description
RES SMD 57.6 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A57R6BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A57R6BBHFT
QUANTITY
9T12062A57R6BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A57R6BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A57R6BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)57.6
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A57R6BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A57R6BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A57R6BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A57R6BBHFT
RES 33 OHM 5W 5% RADIAL datasheet.pdf
PLUG 5POS 0 DEG GRY/GRAY 4.0-5.2 datasheet.pdf