| Internal Part Number | EIS-PF6700AT12LG460 | |
| Standard Package | 1 | |
| Category | Boxes, Enclosures, Racks | |
| Family | Rack Thermal Management | |
| Series | PF | |
| Type | Fan | |
| Voltage - Input | 460VAC | |
| Specifications | Fan, AC, Square, 560 CFM | |
| Size / Dimension | 12.60" L x 12.60" W x 6.18" H (320.0mm x 320.0mm x 157.0mm) | |
| Shipping Info | Shipped from Digi-Key | |
| Weight | 0.001 KG | |
| Application | Email for details | |
| Alternative Part (Replacement) | PF6700AT12LG460 | |
| Related Links | PF6700A, PF6700AT12LG460 Datasheet, Hammond Manufacturing Distributor | |
 | 305-086-500-202 | CARD EDGE CONN 86POS .156 X .140 | datasheet.pdf | |