Yageo 9T12062A5900BAHFT
9T12062A5900BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5900BAHFT
Brief Description
RES SMD 590 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5900BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5900BAHFT
QUANTITY
9T12062A5900BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5900BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5900BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)590
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5900BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5900BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5900BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5900BAHFT
CONN PLUG 5POS .100 POLAR 15AU datasheet.pdf
CONN MAGJACK 6PORT 100 BASE-TX datasheet.pdf
FERRULE INS VNL AWG14 GY 5/8" datasheet.pdf
FILTER PWR LINE RFI WIRE LEAD 3A datasheet.pdf
CONN PLUG 19POS STRAIGHT W/SCKT datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 24V 150W datasheet.pdf
IC FPGA 157 I/O 289CSP datasheet.pdf
Connector Socket 59 Position 0.100" (2.54mm) Gold Surface Mount, Right Angle datasheet.pdf
FFC 0.5 TYPE A 21 CKTS LGT 51 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X10MM R-TAB T766 datasheet.pdf
HD 38999 9C 9#23 PIN RECP datasheet.pdf
SWITCH PUSH DPST-NO 10A 120V datasheet.pdf