Preci-Dip 811-S1-058-10-014101
811-S1-058-10-014101 picture photo
Mfg. Part Number
811-S1-058-10-014101
Brief Description
CONN SPRING LOAD 58POS SNGL PCB
Datasheet Download
811-S1-058-10-014101.pdf
Availability of 811-S1-058-10-014101
QUANTITY
811-S1-058-10-014101 Order Process
Ship out your order
Specifications of 811-S1-058-10-014101
Internal Part NumberEIS-811-S1-058-10-014101
Connector TypePiston
Number of Contacts58
Pitch0.100" (2.54mm)