Yageo 9T12062A6801BBHFT
9T12062A6801BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6801BBHFT
Brief Description
RES SMD 6.8K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6801BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6801BBHFT
QUANTITY
9T12062A6801BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6801BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6801BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.8k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6801BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6801BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6801BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6801BBHFT
IC TRANSCVR TRI-ST 8BIT 24SOIC datasheet.pdf
CONN EDGECARD 88POS .100 WW datasheet.pdf
DIODE ZENER 13V 150MW SOT523 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 10V 75W datasheet.pdf
SWITCH SNAP-ACTING datasheet.pdf
RES SMD 49.9K OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X25MM L-TAB datasheet.pdf
REED SENSORS datasheet.pdf
CAP CER 1.6PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf