Yageo 9T12062A5901CAHFT
9T12062A5901CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A5901CAHFT
Brief Description
RES SMD 5.9K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A5901CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A5901CAHFT
QUANTITY
9T12062A5901CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A5901CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A5901CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)5.9k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A5901CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A5901CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A5901CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A5901CAHFT
HEADER OPEN .018"DIA .300 18POS datasheet.pdf
RES SMD 1K OHM 0.25% 1/16W 0402 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 38POS .100 EYELET datasheet.pdf
CAP TANT 33UF 4V 10% 2312 datasheet.pdf
BATT PK 15V D SIZE ALKALINE datasheet.pdf
IC LI-ION CHRG 800MA 4.2V 10SON datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 52V 50W datasheet.pdf
RES 10K OHM .3W .1% AXIAL datasheet.pdf
CONN BASE SIDE ENTRY SZ16B M40 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .100" datasheet.pdf