Yageo 9T12062A6040DBHFT
9T12062A6040DBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6040DBHFT
Brief Description
RES SMD 604 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6040DBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6040DBHFT
QUANTITY
9T12062A6040DBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6040DBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6040DBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)604
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6040DBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6040DBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6040DBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6040DBHFT
RES 274K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
IC EEPROM 128BIT 400KHZ 8TSSOP datasheet.pdf
CONN EDGECARD 62POS .125 EXTEND datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 82NH 460MA 450 MOHM datasheet.pdf
RES 28.7 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES 75 OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
SWITCH ROTARY SPDT datasheet.pdf
RES SMD 2.05 OHM 1/4W 0604 WIDE datasheet.pdf
CAP CER 20PF 250V NP0 0805 datasheet.pdf