Yageo 9T12062A6203BBHFT
9T12062A6203BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6203BBHFT
Brief Description
RES SMD 620K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6203BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6203BBHFT
QUANTITY
9T12062A6203BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6203BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6203BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)620k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6203BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6203BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6203BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6203BBHFT
IC OPAMP GP 28MHZ 16SOIC datasheet.pdf
IC PFC CTRLR AVERAGE CURR 16SOIC datasheet.pdf
OPTOISOLATR 5KV TRANSISTOR 4-DIP datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf
IC MPU MPC82XX 166MHZ 357BGA datasheet.pdf
BOX ALUM UNPAINTED 6.73"LX4.76"W datasheet.pdf
IC MUX/DEMUX 8CH DGTL 16-SOIC datasheet.pdf
CONN HEADER BKWY SMD TIN 90POS datasheet.pdf
RES 0.39 OHM 1.5W 2% AXIAL datasheet.pdf
EME FEED THROUGH datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 35V SMD datasheet.pdf
LED DRIVER 96W 274V 277-480 datasheet.pdf