Yageo 9T12062A62R0CBHFT
9T12062A62R0CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A62R0CBHFT
Brief Description
RES SMD 62 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A62R0CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A62R0CBHFT
QUANTITY
9T12062A62R0CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A62R0CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A62R0CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)62
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A62R0CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A62R0CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A62R0CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A62R0CBHFT
CAP TANT 47UF 16V 10% 2917 datasheet.pdf
RES SMD 3.74K OHM 1% 1/20W 0201 datasheet.pdf
193-PF SIGNAL 4R METRAL HDR datasheet.pdf
CAP CER 82PF 50V NP0 0402 datasheet.pdf
RES SMD 90.9K OHM 1% 1/5W 0603 datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 95V 25W datasheet.pdf
RES 634 OHM 1/10W 1% AXIAL datasheet.pdf