Yageo 9T12062A63R4CBHFT
9T12062A63R4CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A63R4CBHFT
Brief Description
RES SMD 63.4 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A63R4CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A63R4CBHFT
QUANTITY
9T12062A63R4CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A63R4CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A63R4CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)63.4
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A63R4CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A63R4CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A63R4CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A63R4CBHFT
IC EEPROM 2KBIT 2MHZ 8DIP datasheet.pdf
CAP POLYMER 390UF 20% 2.5V SMD datasheet.pdf
SIDAC 7-9V 1A TO92 datasheet.pdf
CAP ALUM 390UF 20% 180V SNAP datasheet.pdf
CAP ALUM 2.2UF 20% 50V SMD datasheet.pdf
CONN MOD PLUG 8P8C SHIELDED datasheet.pdf
CONN RCPT 24POS FLANGE W/SKT datasheet.pdf
DIODE ZENER 6.8V 2W DO214AC datasheet.pdf