Yageo 9T12062A6490BBHFT
9T12062A6490BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6490BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 649 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6490BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6490BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A6490BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6490BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6490BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)649
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6490BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6490BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6490BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6490BBHFT
IDC CABLE - MKS60K/MC60M/MCF60K datasheet.pdf
OPTOISO 2.5KV OPN COLLECTOR 8SMD datasheet.pdf
FIXED IND 13NH 700MA SMD datasheet.pdf
TERM BLOCK PLUG 2POS 7.5MM datasheet.pdf
CONV DC/DC 3.5W 4.5-9VIN 05VOUT datasheet.pdf
RES 1.01M OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
FIXED IND 100UH 500MA 936.3 MOHM datasheet.pdf
HEADER BERGSTIK datasheet.pdf
JFET P-CH 30V TO-18 datasheet.pdf
LUG COPPER 2 HOLE datasheet.pdf
HEATSINK 40X40X10MM L-TAB T766 datasheet.pdf
DIODE ZENER 4.3V 250MW SOD123 datasheet.pdf