Abracon Corporation ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
ASEMPC-12.352MHZ-LR-T picture photo
Mfg. Part Number
ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
Brief Description
OSC MEMS 12.352MHZ CMOS SMD
Datasheet Download
ASEMPC-12.352MHZ-LR-T.pdf
Availability of ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
QUANTITY
ASEMPC-12.352MHZ-LR-T Order Process
Ship out your order
Specifications of ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
Internal Part NumberEIS-ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
3D ModelASEMP.pdfASEMP.stp
Standard Package1,000
TypeMEMS (Silicon)
Frequency12.352MHz
FunctionTri-State (Output Enable)
OutputCMOS
Voltage - Supply2.25 V ~ 3.6 V
Frequency Stability±25ppm
Operating Temperature-40°C ~ 85°C
Current - Supply (Max)35mA
Ratings-
Mounting TypeSurface Mount
Size / Dimension0.126" L x 0.098" W (3.20mm x 2.50mm)
Height0.035" (0.90mm)
Package / Case6-SMD, No Lead (DFN, LCC)
Current - Supply (Disable) (Max)26mA
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
Related LinksASEMPC-12., ASEMPC-12.352MHZ-LR-T Datasheet, Abracon Corporation Distributor
ASEMPC-12.352MHZ-LR-T Details Description
Related parts for ASEMPC-12.352MHZ-LR-T
ROUND STANDOFF 2-56 BRASS 3/16" datasheet.pdf
RES SMD 1.24K OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf
IC MMIC AMP 6-SUPER MINIMOLD datasheet.pdf
CAP TANT POLY 10UF 16V 1206 datasheet.pdf
CONN RCPT 3POS WALL MNT W/PINS datasheet.pdf
RES 18.7 OHM 1% 1W AXIAL datasheet.pdf
CONN HOUSING 20POS 2.54MM DUAL datasheet.pdf
THERMISTOR PTC 6.2K OHM 5% 1206 datasheet.pdf
SPARE PART PACKAGE 23 FOR P350 datasheet.pdf
IC MOTOR DRIVER datasheet.pdf
CTV 46C MIXED SKT J/N RECP datasheet.pdf
IC REG LDO 1.05V 0.5A 4SSON datasheet.pdf