Yageo 9T12062A6803CBHFT
9T12062A6803CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6803CBHFT
Brief Description
RES SMD 680K OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6803CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A6803CBHFT
QUANTITY
9T12062A6803CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6803CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6803CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)680k
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6803CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6803CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6803CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6803CBHFT
CONN CARD EXTEND 150POS .050" datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS R/A .100 SLD datasheet.pdf
CAP CER 150PF 3KV SL RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 4.7UF 20% 450V RADIAL datasheet.pdf
IC TRPL VID DIGITIZER 128MQFP datasheet.pdf
CONN HSG PLUG STRGHT 32POS SKT datasheet.pdf
RES SMD 80.6 OHM 1% 1/3W 1206 datasheet.pdf
HEATSINK 35X35X30MM R-TAB datasheet.pdf
SBL10(I) datasheet.pdf
BLADE SLUG datasheet.pdf
SCREW,CAP,SOCKET HEAD datasheet.pdf
CAP FILM 0.27UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf