Yageo 9T12062A6980DAHFT
9T12062A6980DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6980DAHFT
Brief Description
RES SMD 698 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6980DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6980DAHFT
QUANTITY
9T12062A6980DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6980DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6980DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)698
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6980DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6980DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6980DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6980DAHFT
IC VREF SHUNT 5V 8SO datasheet.pdf
IC HEX INVERTER CMOS HS 14-SOIC datasheet.pdf
MULTI-PAIR 18COND 22AWG 1000' datasheet.pdf
TRANSFORMER WE-CST 320UH 10A SMD datasheet.pdf
IC CPLD 384MC 7.5NS 208PQFP datasheet.pdf
CO2 MODULE 2000 PPM DIFFUSION datasheet.pdf
IC REG LDO 5V 0.25A DDPAK datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 16 Circuit 0.375" (9.53mm) datasheet.pdf
CAP ALUM 22UF 20% 10V RADIAL datasheet.pdf