Yageo 9T12062A6981BAHFT
9T12062A6981BAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A6981BAHFT
Brief Description
RES SMD 6.98K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A6981BAHFT.pdf
Availability of 9T12062A6981BAHFT
QUANTITY
9T12062A6981BAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A6981BAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A6981BAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)6.98k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A6981BAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A6981BAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A6981BAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A6981BAHFT
SWITCH PUSH SPST-NO 10A 110V datasheet.pdf
FUSE CERAMIC 4A 250VAC 3AB 3AG datasheet.pdf
CONN EDGECARD 72POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
IC COMP 4.5NS R-R HS 8-SOIC datasheet.pdf
FAN AXIAL 120X38MM 12VDC WIRE datasheet.pdf
CAP CER 2200PF 3.15KV RADIAL datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 72V 100W datasheet.pdf
RES CHAS MNT 0.243 OHM 1% 20W datasheet.pdf
CAP MICA 130PF 5% 500V RADIAL datasheet.pdf
IC FPGA 240 I/O 484FBGA datasheet.pdf
RELAY TELECOM DPST-NO 2A 12V datasheet.pdf