Harwin Inc. M80-5325022
M80-5325022 picture photo
Mfg. Part Number
M80-5325022
Manufacturer
Product Category
Rectangular Connectors - Headers, Male Pins
Brief Description
25+25 WAY M HORIZ SMT W/JS
Datasheet Download
M80-5325022.pdf
Availability of M80-5325022
QUANTITY
M80-5325022 Order Process
Ship out your order
Specifications of M80-5325022
Internal Part NumberEIS-M80-5325022
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)In Production
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package4
Category Connectors, Interconnects
FamilyRectangular Connectors - Headers, Male Pins
SeriesDatamate J-Tek
PackagingTube
Contact TypeMale Pin
Connector TypeHeader, Shrouded
Number of Positions50
Number of Positions LoadedAll
Pitch0.079" (2.00mm)
Number of Rows2
Row Spacing0.079" (2.00mm)
Contact Mating Length-
Mounting TypeSurface Mount, Right Angle
TerminationSolder
Fastening TypeThreaded
FeaturesMating Flange
Contact FinishGold
Contact Finish Thickness29.5µin (0.75µm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)M80-5325022
Related LinksM80-5, M80-5325022 Datasheet, Harwin Inc. Distributor
M80-5325022 Details Description
Related parts for M80-5325022
FIXED IND 33UH 6.1A 31 MOHM TH datasheet.pdf
FUSE 1.25A 250V TELECOM 5X20MM datasheet.pdf
CONN RCPT .100" 22POS TIN PCB datasheet.pdf
RES SMD 3.01M OHM 1% 1/8W 0805 datasheet.pdf
IC PACKET PHY W/LIU 400-CSBGA datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS .100 EXTEND datasheet.pdf
CONN EDGECARD 24POS .100 R/A PCB datasheet.pdf
SWITCH PUSHBUTTON DPDT 5A 125V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 75W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 2V 30W datasheet.pdf
FIXED IND 510NH 1.45A 125 MOHM datasheet.pdf
FIXED IND 1.9NH 200MA 600 MOHM datasheet.pdf