Yageo 9T12062A69R8CBHFT
9T12062A69R8CBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A69R8CBHFT
Brief Description
RES SMD 69.8 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A69R8CBHFT.pdf
Availability of 9T12062A69R8CBHFT
QUANTITY
9T12062A69R8CBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A69R8CBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A69R8CBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)69.8
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A69R8CBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A69R8CBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A69R8CBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A69R8CBHFT
CONN RECEPT CPC 14POS REV SER 1 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
JOG-SAFE-RUN datasheet.pdf
TRANS NPN 400V 2.5A IPAK datasheet.pdf
IC 1394 LINK LAYR CNTRLR 128TQFP datasheet.pdf
THERMOSTAT 3100 SERIES HERMETIC datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.8V 25W datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 36V 200W datasheet.pdf
SWITCH TACTILE SPDT 0.02A 15V datasheet.pdf
Connector Barrier Block Strip 19 Circuit 0.300" (7.62mm) datasheet.pdf
RES SMD 37.4 OHM 1% 1/10W 0603 datasheet.pdf