Yageo 9T12062A7150BBHFT
9T12062A7150BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7150BBHFT
Brief Description
RES SMD 715 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7150BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7150BBHFT
QUANTITY
9T12062A7150BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7150BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7150BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)715
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7150BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7150BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7150BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7150BBHFT
CONN FERRULE W TYPE 16AWG RED datasheet.pdf
FUSE BRD MNT 3.5A 32VAC/VDC 0603 datasheet.pdf
TRANS BASESTATION 2-LDMOST datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 25W datasheet.pdf
RES SMD 32.8K OHM 0.1% 1/4W 1206 datasheet.pdf
LED XLAMP CXA1507 8.9MM WHT datasheet.pdf
COUNTER LED 6 CHAR 85-250V PANEL datasheet.pdf
CAP CER 1.4PF 250V NP0 0603 datasheet.pdf