Yageo 9T12062A7322FBHFT
9T12062A7322FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7322FBHFT
Brief Description
RES SMD 73.2K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7322FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7322FBHFT
QUANTITY
9T12062A7322FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7322FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7322FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)73.2k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7322FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7322FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7322FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7322FBHFT
TVS DIODE 36VWM 58.1VC SMC datasheet.pdf
CABLE TIE 6" BLACK 30LB datasheet.pdf
RES 42.2K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HOOK-UP STRND 22AWG WHITE 1000' datasheet.pdf
CONN EDGE ADAPT CARD-CARD 60POS datasheet.pdf
CONN PLUG 41POS STRGHT W/SKT datasheet.pdf
RES 3.65K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X36.83X11.43MM T766 datasheet.pdf
HEATSINK 45X45X35MM R-TAB datasheet.pdf
IC MCU 8BIT 7KB FLASH 14SOIC datasheet.pdf
DC/DC CONVERTER 5V 6A PCB datasheet.pdf