Yageo 9T12062A7503FBHFT
9T12062A7503FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7503FBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 750K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7503FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7503FBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A7503FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7503FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7503FBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)750k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7503FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7503FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7503FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7503FBHFT
HEADER OPEN SLOTTED .300 28POS datasheet.pdf
TRANS PREBIAS NPN 200MW SOT523F datasheet.pdf
CONN EDGECARD 98POS DIP .100 SLD datasheet.pdf
CONN EDGECARD 64POS R/A .125 SLD datasheet.pdf
CAP ALUM 1600UF 500V SCREW datasheet.pdf
CONN RCPT 6POS 24AWG MTA-156 datasheet.pdf
ANTENNA 916MHZ 1/4WAVE SMA datasheet.pdf
CONN PLUG 4POS RT ANG W/SKTS datasheet.pdf
GPRS/GSM MODEM DIN RAIL 24VDC datasheet.pdf
CAP CER 1UF 50V X7R RADIAL datasheet.pdf