Yageo 9T12062A75R0BBHFT
9T12062A75R0BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A75R0BBHFT
Brief Description
RES SMD 75 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A75R0BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A75R0BBHFT
QUANTITY
9T12062A75R0BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A75R0BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A75R0BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)75
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A75R0BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A75R0BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A75R0BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A75R0BBHFT
IC INVERTER HEX LV CMOS 14SOIC datasheet.pdf
CAP CER 1000PF 50V X5R 0402 datasheet.pdf
RELAY GEN PURPOSE DPST 5A 48V datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 5.2V 75W datasheet.pdf
RES SMD 390 OHM 0.05% 1/10W 0603 datasheet.pdf
CAP CER 0.022UF 100V X7R RADIAL datasheet.pdf
CAP ALUM 470UF 20% 400V SNAP datasheet.pdf
RES 8.089K OHM 0.6W 0.01% RADIAL datasheet.pdf