Yageo 9T12062A7692FBHFT
9T12062A7692FBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7692FBHFT
Brief Description
RES SMD 76.9K OHM 1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7692FBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7692FBHFT
QUANTITY
9T12062A7692FBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7692FBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7692FBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)76.9k
Tolerance±1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7692FBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7692FBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7692FBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7692FBHFT
IC TRANSCEIVER RS232 5V 16-SOIC datasheet.pdf
MOUNTING BUTTON 0.669" NYLN NRTL datasheet.pdf
CAP CER 27PF 6KV SL RADIAL datasheet.pdf
IC MCU 16BIT 32KB FLASH 44TQFP datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 6.5V 50W datasheet.pdf
IC MCU ARM 16KB FLASH 24HVQFN datasheet.pdf
TRANS 2NPN PREBIAS 0.15W SMINI5 datasheet.pdf
CONVERT DC/DC 270VIN 24VOUT 50W datasheet.pdf
1G DDR2-800 X16 datasheet.pdf
COMPACT FLASH 6 16GB SLC ET IND datasheet.pdf
CAP ALUM 100UF 20% 25V THRU HOLE datasheet.pdf