Yageo 9T12062A7693BBHFT
9T12062A7693BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A7693BBHFT
Manufacturer
Product Category
Chip Resistor - Surface Mount
Brief Description
RES SMD 769K OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A7693BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A7693BBHFT
Marketing Price
N/A
Our Price
Quote by Email
QUANTITY
9T12062A7693BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A7693BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A7693BBHFT
Lead Free Status / RoHS StatusContains lead / RoHS non-compliant
Moisture Sensitivity Level (MSL)1 (Unlimited)
Production Status (Lifecycle)Obsolete / Discontinued
ConditionNew & Unused, Original Sealed
Standard Package5,000
Category Resistors
FamilyChip Resistor - Surface Mount
SeriesRT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)769k
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
Number of Terminations2
Weight0.001 KG
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A7693BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A7693BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A7693BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A7693BBHFT
PHOTODIODE BLUE 0.073MM SQ TO-46 datasheet.pdf
CONN EDGECARD 12POS R/A .156 SLD datasheet.pdf
RES 1.07K OHM 0.4W 1% AXIAL datasheet.pdf
CONN RCPT 100POS JAM NUT W/SCKT datasheet.pdf
CONV DC/DC 0.25W 3.3V IN 24V OUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 256KB FLASH 80LQFP datasheet.pdf
SWITCH TOGGLE SPDT 5A 120V datasheet.pdf
CONN RCPT 85POS BOX MNT SKT datasheet.pdf
37POS F SHIELDED PLASTIC CAP datasheet.pdf
RES ARRAY 15 RES 1.2K OHM 16SOIC datasheet.pdf