Yageo 9T12062A80R6CAHFT
9T12062A80R6CAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A80R6CAHFT
Brief Description
RES SMD 80.6 OHM 0.25% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A80R6CAHFT.pdf
Availability of 9T12062A80R6CAHFT
QUANTITY
9T12062A80R6CAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A80R6CAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A80R6CAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)80.6
Tolerance±0.25%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A80R6CAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A80R6CAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A80R6CAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A80R6CAHFT
FIXED IND 56NH 450MA 330 MOHM datasheet.pdf
CONN RCPT 8POS MTA-100 GOLD datasheet.pdf
MOUSE OPTICAL USB PS/2 BLK datasheet.pdf
RES 1K OHM 1/4W 1% AXIAL datasheet.pdf
RES SMD 56.2 OHM 1% 0.15W 0705 datasheet.pdf
CIR BRKR MAG-HYDR LEVER datasheet.pdf
FIXED IND 18UH 1.3A 83.9 MOHM TH datasheet.pdf
SWITCH SLIDE SP3T 6A 125V datasheet.pdf
FIXED IND 10UH 500MA 1.092 OHM datasheet.pdf
FC WIRELESS DIGITAL MM datasheet.pdf
FAN AXIAL 172X51MM 48VDC WIRE datasheet.pdf
3900UF 16V 16X25MM 125C 5000H datasheet.pdf