Yageo 9T12062A8200BBHFT
9T12062A8200BBHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8200BBHFT
Brief Description
RES SMD 820 OHM 0.1% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8200BBHFT.pdf
Availability of 9T12062A8200BBHFT
QUANTITY
9T12062A8200BBHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8200BBHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8200BBHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)820
Tolerance±0.1%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8200BBHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8200BBHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8200BBHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8200BBHFT
CAP CER 0.15UF 16V X7R 0508 datasheet.pdf
MOSFET N-CH 150V 70A TO-3P datasheet.pdf
IC REG BUCK ADJ 0.25A 8DFN datasheet.pdf
TERM BLOCK HDR 2POS VERT 3.5MM datasheet.pdf
CONVERTER MOD DC/DC 85V 75W datasheet.pdf
RES 124K OHM 1/8W .1% AXIAL datasheet.pdf
TVS DIODE 422.2VWM 748.8VC DO15 datasheet.pdf
HEATSINK 70X70X10MM XCUT datasheet.pdf
IC MCU 32BIT 1MB FLASH 144HTQFP datasheet.pdf
CAP FILM 0.051UF 5% 160VDC AXIAL datasheet.pdf