Yageo 9T12062A8250DAHFT
9T12062A8250DAHFT picture photo
Mfg. Part Number
9T12062A8250DAHFT
Brief Description
RES SMD 825 OHM 0.5% 1/8W 1206
Datasheet Download
9T12062A8250DAHFT.pdf
Availability of 9T12062A8250DAHFT
QUANTITY
9T12062A8250DAHFT Order Process
Ship out your order
Specifications of 9T12062A8250DAHFT
Internal Part NumberEIS-9T12062A8250DAHFT
PackagingTape & Reel (TR)
Resistance (Ohms)825
Tolerance±0.5%
Power (Watts)0.125W, 1/8W
CompositionThin Film
Features-
Temperature Coefficient±100ppm/°C
Operating Temperature-55°C ~ 155°C
Package / Case1206 (3216 Metric)
Supplier Device Package1206
Size / Dimension0.122" L x 0.063" W (3.10mm x 1.60mm)
Height0.026" (0.65mm)
ApplicationEmail for details
Alternative Part (Replacement)9T12062A8250DAHFT
Related Links9T12062A, 9T12062A8250DAHFT Datasheet, Yageo Distributor
9T12062A8250DAHFT Details Description
Related parts for 9T12062A8250DAHFT
CONN DIN PLUG 48POS RT ANG PCB datasheet.pdf
CONN HEADER .100 SINGL STR 9POS datasheet.pdf
FUSE GLASS 1A 250VAC 5X20MM datasheet.pdf
IC SRAM 64KBIT 25NS 100TQFP datasheet.pdf
IC REG LDO 3.3V 0.15A 8SOIC datasheet.pdf
CAP CER 0.033UF 250V X7R 1206 datasheet.pdf
RES 324 OHM 1/8W 1% AXIAL datasheet.pdf
A4 MH 4KW 2500P/R INCREMENTAL datasheet.pdf
MULTI TOUCH RING ENCODER PB LT datasheet.pdf
HEATSINK 57.9X60.96X17.78MM T412 datasheet.pdf
FIXED IND 2.2UH 2.8A 79 MOHM SMD datasheet.pdf